Lángoló helyiségből mentettek ki egy tacskót a tűzoltók
- Gondozoo, Jó hírek, Kutya-Macska
- 2025. október 10.
Éppen az állatok világnapján mentették meg egy kutya életét a tűzoltók – írja közösségi oldalán a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.
Még szombaton egy rábapatyi melléképülethez riasztották a tűzoltókat. A fa szerkezetű épület egésze lángokban állt, egy gázpalackot is kivittek onnan.
„Egy embernek sikerült időben kimenekülnie az égő épületből, kutyáját viszont a tűzoltók menekítették ki a lángok közül. A kis tacskó valószínűleg elhasznált néhányat a hét életéből, de sérülés nélkül megúszta a kalandot – igazi túlélőként ünnepelhette az állatok világnapját”
– tették hozzá.
Forrás: Magyar Állatvédelem
- Magyar tenyésztői siker: világgyőztes lett egy bobtail Bolognában
- Gólyafiókák a magasban – idén is látogathatók a gyűrűzések
- A klímaváltozás a vadállományt is átalakítja – ezért változik a vadgazdálkodás
- Nyári kánikula és kutyák: ezek a fajták fokozott odafigyelést igényelnek
- Megkezdődött a Tisza virágzása – fontos szabályokra figyelmeztet a rendőrség!
- A rovarok és a fájdalom: egyre több jel mutat összetettebb működésre
2026. június 17.