Kék húsú vaddisznót lőtt ki egy vadász
- EXO
- 2025. augusztus 25.
A kaliforniai hatóságok figyelmeztetést adtak ki, miután Monterey megyében több neonkék húsú vaddisznót találtak – írja a Science Alert.
A vizsgálatok során megállapították, hogy az ijesztő színváltozást rágcsálóirtó mérgezés okozta – jegyezte meg a 24.hu.
Mint írták, az első felfedezések 2025 elejéről származnak, amikor is egy mezőgazdasági vállalkozó felkeresett egy vadállatok befogásával foglalkozó céget, mivel vaddisznók lepték el a területét. Dan Burton, a cég tulajdonosa szerint amikor felvágták az állatokat, azt tapasztalták, hogy azok húsa „neonkék, áfonyakék” színű volt.
Az elszíneződést a difacinon okozta, amely véralvadásgátlóként működik, súlyos belső vérzést okozva. Ez jelentős kockázatot jelent a vadon élő állatokra és az emberekre is, mivel hosszú ideig megmarad a szövetekben. A ragadozók vagy a szennyezett húst fogyasztó emberek másodlagos mérgezést szenvedhetnek, ennek azonban általában nem szokott közvetlen halálos következménye lenni: a tünetek között leginkább csak a levertség és a letargia szerepel.
Forrás: magyarallatvedelem.hu
- Nem véletlen, hogy a kutyád a fejed mellé bújik éjszaka
- Új madáreltérítő eszközök segítik a vándormadarak biztonságát Magyarországon
- A macskák gyakran titkolják a bajt – Így ismerheted fel időben a betegséget
- Vészhelyzetben a nyugalom is számít: kutya-újraélesztési alapok gazdiknak
- Nyári kánikula és kutyák: ezek a fajták fokozott odafigyelést igényelnek
- Empátia, gondoskodás, felelősség: állatvédelmi program a legkisebbeknek
2026. június 24.
A Velencei-tó jövője nem csak a vízpótláson múlhat
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 23.
Valós időben azonosít állatokat az ELTE új algoritmusa
2026. június 22.
Nem is hinnéd, milyen gyönyörű bogarak élnek Magyarországon
2026. június 22.