Kék húsú vaddisznót lőtt ki egy vadász
- EXO
- 2025. augusztus 25.
A kaliforniai hatóságok figyelmeztetést adtak ki, miután Monterey megyében több neonkék húsú vaddisznót találtak – írja a Science Alert.
A vizsgálatok során megállapították, hogy az ijesztő színváltozást rágcsálóirtó mérgezés okozta – jegyezte meg a 24.hu.
Mint írták, az első felfedezések 2025 elejéről származnak, amikor is egy mezőgazdasági vállalkozó felkeresett egy vadállatok befogásával foglalkozó céget, mivel vaddisznók lepték el a területét. Dan Burton, a cég tulajdonosa szerint amikor felvágták az állatokat, azt tapasztalták, hogy azok húsa „neonkék, áfonyakék” színű volt.
Az elszíneződést a difacinon okozta, amely véralvadásgátlóként működik, súlyos belső vérzést okozva. Ez jelentős kockázatot jelent a vadon élő állatokra és az emberekre is, mivel hosszú ideig megmarad a szövetekben. A ragadozók vagy a szennyezett húst fogyasztó emberek másodlagos mérgezést szenvedhetnek, ennek azonban általában nem szokott közvetlen halálos következménye lenni: a tünetek között leginkább csak a levertség és a letargia szerepel.
Forrás: magyarallatvedelem.hu
- Nem mindennapi látvány: keselyűk köröztek az Őrség közelében
- Nem kell azonnal vegyszerhez nyúlni: kíméletes módszerek levéltetvek ellen
- A holtfák rejtett lakója: így segíti a természetet az orrszarvúbogár
- A hangulatfény ára: így zavarhatjuk meg akaratlanul az éjszakai élővilágot
- Világszinten is egyedülálló természetvédelmi siker Magyarországon
- Fejfájása is lehet a kutyának: ezek a jelek árulkodhatnak róla
2026. június 5.