Medve jár egy nógrádi falunál, a polgármester fotókkal figyelmeztetett
- EXO
- 2026. február 4.
Cserhátsurány környékén járhat a medve, aminek nyomáról Szanda polgármestere készített fotókat – számolt be róla a Sokszínű vidék..
Az elmúlt években megszaporodtak a medveészlelések Nógrád vármegyében, ebbe a sorba illik bele az, amiről Cserhátsurány polgármestere posztolt szombaton. Szalai Lőrinc bejegyzésében azt írta, „a település környezetében medve nyomait vélték felfedezni”.
Ezekről fotók is készültek, a felvételek láttán pedig elég egyértelmű, hogy valóban medve van a környéken. Érdekesség, hogy a képeket Kiss Tamástól, a szintén nógrádi Szanda polgármesterétől kapták.
A községvezető arra kért mindenkit, hogy a környéken fokozott figyelemmel és óvatossággal közlekedjenek, kirándulás során kerüljék a sűrű bozótosokat és tartsanak zajt, és lehetőség szerint ne induljon útnak egyedül senki.
Tavaly ősszel besétált egy medve a Miskolchoz tartozó Perecesre. Volt olyan helyi lakos, aki az eset után arról beszélt, „közvetlenül az ablak alatt kaparászott, de többet már nem mertünk kinézni sem”.
Azt megelőzően Égerszögön és Szécsényfelfalun láttak medvét.
Forrás: Sokszínű vidék
- Nem mindennapi látvány: keselyűk köröztek az Őrség közelében
- Nem kell azonnal vegyszerhez nyúlni: kíméletes módszerek levéltetvek ellen
- A holtfák rejtett lakója: így segíti a természetet az orrszarvúbogár
- Világszinten is egyedülálló természetvédelmi siker Magyarországon
- A hangulatfény ára: így zavarhatjuk meg akaratlanul az éjszakai élővilágot
- Új lepkefajt fedeztek fel Krétán – XIV. Leó pápáról nevezték el
2026. június 5.