Felső tagozatos diákoknak hirdet természetismereti versenyt az MME
A Madarak és fák napja alkalmából országos versenyt hirdet általános iskolai felső tagozatos tanulók számára a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
A Madarak és fák napja egy több mint százéves hagyománnyal rendelkező jeles nap Magyarországon, célja, hogy felhívja a társadalom, különömmesen a fiatalok figyelmét az őket körülvevő élővilágra és a természetvédelem fontosságára – emelte ki közleményében az MME.
Az egyesület a megmérettetéssel bemutatkozási lehetőséget szeretne adni azoknak a természet iránt érdeklődő tanulóknak, akik az iskolai órákon, szakkörökön, erdei iskolákban és természetjáráson szerzett tudásukat szeretnék összemérni az ország más részein élő diákokkal.
A szervezők a versenyre 10-14 éves – általános iskola 5-8. osztályos – tanulókból álló háromfős csapatok jelentkezését várják, amelyek az iskolájukhoz legközelebb eső területi fordulóra nevezhetnek március 7-én éjfélig.
A területi forduló időpontja április 4. A területi fordulón első helyezést elérő csapatok jutnak tovább az országos döntőbe, melynek időpontja május 10.
Az első Madarak és fák napját a kor neves ornitológusa, Chernel István szervezte 1902-ben, és bár azóta már több mint száz év telt el, a természetvédelem fontossága azóta sem veszített jelentőségéből – írta közleményében az MME.
A verseny részleteiről további információk az MME honlapján olvashatók.
- Nem mindennapi látvány: keselyűk köröztek az Őrség közelében
- Nem kell azonnal vegyszerhez nyúlni: kíméletes módszerek levéltetvek ellen
- A holtfák rejtett lakója: így segíti a természetet az orrszarvúbogár
- Világszinten is egyedülálló természetvédelmi siker Magyarországon
- A hangulatfény ára: így zavarhatjuk meg akaratlanul az éjszakai élővilágot
- Új lepkefajt fedeztek fel Krétán – XIV. Leó pápáról nevezték el
2026. június 5.