Az utolsó pillanatban mentették meg a bajba jutott kis őzikét
A csodával határos módon az utolsó pillanatban mentették meg a bajba jutott kis őzikét a hős lánglovagok.
Szívhez szóló mentésről számolt be közösségi oldalán a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.
A napokban a Börcsi Önkéntes Tűzoltó Egyesülethez érkezett bejelentés, miszerint egy őz beszorult egy beton- és drótkerítés közé a település Rákóczi Ferenc utcájában.
Négy önkéntes tűzoltó sietett a helyszínre, akiknek rövid időn belül sikerült kiszabadítaniuk a rémült állatot.
A kimerült őznek már jártányi ereje sem maradt, ezért a tűzoltók pokróccal betakarták, hordágyra fektették, majd a tűzoltóautóval az erdő széléig szállították, ahol segítettek neki visszatérni a természetbe.
Ahogy a mesékben – írta a bejegyzés –, az őzike még visszafordult, mintha köszönetet mondott volna megmentőinek, mielőtt eltűnt volna az erdőben. 🌿🦌
Forrás: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, Fotó: Börcs ÖTE
- Magyar tenyésztői siker: világgyőztes lett egy bobtail Bolognában
- Gólyafiókák a magasban – idén is látogathatók a gyűrűzések
- A rovarok és a fájdalom: egyre több jel mutat összetettebb működésre
- Odúpark épül Szegeden: madaraknak és denevéreknek teremtenek új élőhelyet
- A klímaváltozás a vadállományt is átalakítja – ezért változik a vadgazdálkodás
- Nyári kánikula és kutyák: ezek a fajták fokozott odafigyelést igényelnek
2026. június 17.