Természetes furcsaságok a kutyatesten

Megosztás:

A kutyák egyes nézetek szerint már vagy 40 000 éve az ember mellett élnek, mégis gyakoriak az olyan fura testrészek, amelyek természetesek és normálisak, de sok ember számára mégis megdöbbentőek.

Ezek felsorolását a nyakszirt kiemelkedésével kezdjük, amely például a német boxernél, a golden retrievernél, vagy a labrador retrievernél furcsa lehet, de a koponya hátsó részén kitapintható pukli nem rendellenesség, hiszen az védi a kisagyat.

A perinális zsírszövet páros dudorokként jelentkezik, és általában a bordák mögött tűnik fel a gerinc két oldalán. A lebegő bordák különösen a tacskóknál fordulnak elő, és ezek az extra bordák úgy állnak ki, mintha daganatok lennének. Aki bizonytalan a szétnyíló bordákkal kapcsolatban, jobb, ha egyeztet az állatorvossal.

Igen kellemetlen a kutyának, ha a gazdi kullancsként azonosítja és akarja lecsippenteni például kedvence mellbimbóját. Dr. Szabolcs Nóra onkológiai és lágyszervi sebész szerint, ha bármilyen puklit találunk a kutyán, az a legcélszerűbb, ha megmutatjuk egy állatorvosnak, mielőtt „leműtetnénk”. Egy vérfagyasztó furcsaság, amikor a kutya befelé tüsszent, és kidülledt szemekkel vad szörcsögésbe kezd. Ez nem epilepsziás roham, csak egy furcsaság.

További furcsaság, a kutyák nagyon nehezen viselik, ha az emberek puszta kedvességből a hónaljuknál fogva felemelik őket, ugyanis a kedvencek hónaljában idegek vannak, így ezeket nyomással megnyújthatjuk.

A kékes, homályos szemlencséjű négylábúak csak öregek, de nincs szürke hályoguk, ezért inkább érdemes megmutatni az orvosnak mielőtt kezelni kezdenénk. Végül a kemény padlón fekvő kutyáknál kialakulhat a könyök bőrkeményedése, ami csak pusztán a kutyus testének védelmi mechanizmusa, és semmi köze nincs a daganatokhoz.

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük