Szokványos munkanapját töltötte a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet zászlósa, amikor egy irodai ablak alá pottyant fiókát fedezett fel. Az apró, szürke tollgombócról elsőre nem lehetett megállapítani, hogy milyen állatról van szó, ám hamar kiderült, hogy egy elárvult bagolyfióka került bajba.
Drónt is bevetettek a fészek felkutatására, sajnos sikertelenül. A gyors intézkedéseknek köszönhetően az állatot még aznap délután elszállították a Mályi Madármentő Állomásra. A vizsgálat során kiderült, hogy a mentett madárka egy körülbelül egyhetes kuvikfióka – fokozottan védett faj, természetvédelmi értéke 100 000 forint. A madarat azonnal megetették, megitatták, majd szakellátás keretében gondozásba vették.
Sarlósfecske a sétaudvaron
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet kollégái a sétaudvaron bukkantak egy elhagyott kis sarlósfecskére. A kis fióka nem tudott még repülni és a fészkét sem találták meg, ezért felvették a kapcsolatot a Hortobágyi Madárkórház egyik önkéntesével, akihez elszállították további gondozásra a magára maradt apróságot.
Beszökött a süni
Kaposváron a hajnali órákban toppant be egy váratlan vendég a Somogy Vármegyei Bv. Intézet gazdasági udvarára. Az éppen éjszakai szolgálatot ellátó körlet-főfelügyelő szokatlan hangra lett figyelmes az ott parkoló rabszállító autó környékéről, ahol egy jól megtermett, ám ijedt sündisznóra bukkant. Az „illetéktelen behatolót” azonnal biztonságba helyezték, majd egy, a városhoz közeli biztonságos, erdős területen szabadon engedték.
Gaia boldogan szabadult
Végül Kőszegről érkezett örömhír: a Chernel-kerti Mentőközpont madárgondozói június 19-én sikeresen szabadon engedték a Föld napján a szombathelyi börtön udvaráról mentett, Gaianak elnevezett erdei fülesbaglyot. A Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet dolgozói április 22-én egy néhány hetes erdeifülesbagoly-fiókát találtak a fűben. Miután a börtönben talált madár megtanult repülni, begyakoroltatták vele a zsákmányszerzést, végül egy Kőszeg melletti legelőn szabadon engedték. Gaia a madárvédelmi központban egyedi azonosítóval ellátott jelölőgyűrűt kapott, így kezdte meg a nagybetűs bagolyéletet.
Forrás: magyarallatvedelem.hu