Állatvédelem és kommunikáció – szakmai fórum

Megosztás:

A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány és a Magyarországi Szóvivők Országos Egyesülete (MSZE) közös szervezésében április 14-én rendezték azt az Állatvédelmi előadást és kerekasztal-beszélgetést, melynek a budapesti Igazságügyi Minisztérium könyvtára adott otthont. A rendezvény célja az állatvédelem aktuális kérdéseinek és a kommunikációs kihívásainak a megvitatása volt.

A rendezvényen kiemelt figyelmet kaptak az állatvédelem kommunikációs aspektusai: szóvivők és kommunikációval foglalkozó szakemberek vettek részt az eseményen. Az esemény fővédnöke Ovádi Péter, állatvédelemért felelős kormánybiztos volt, aki beszédében hangsúlyozta, hogy az állatvédelem közös ügyünk, amelyben az államnak, a civil szervezeteknek és az állampolgároknak is kulcsszerepe van. Előadásában az állatvédelem 21. századi szerepéről és küldetéséről beszélt, kiemelve, hogy a modern állatvédelem nemcsak jogi és szakmai kérdés, hanem közös társadalmi felelősség is.

A megnyitót követően Dr. Vetter Szilvia, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány kuratóriumi elnöke tartott előadást az Alapítvány tevékenységéről és eredményeiről, valamint bemutatta azokat a kommunikációs jó gyakorlatokat, amelyek hatékonyan segítik az állatvédelem ügyét. Az előadás gyakorlati oldalról közelítette meg a témát: szó esett például a közösségi média tudatos használatáról, a hiteles állatvédelmi narratívák kialakításáról, és arról is, hogyan lehet megszólítani különböző célcsoportokat az állatvédelem üzeneteivel.

A rendezvény keretében egy különleges terápiás macskabemutatóra került sor, amelynek főszereplője Babó, a hallássérült cica volt. Az Alapítvány állatasszisztált foglalkozásainak egyik vezetője, a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány munkatársa, Dr. Kissné Plecskó Judit irányításával zajló program során Babó – hallássérülése ellenére – kivételes ügyességgel hajtotta végre a feladatokat, nagy hatást gyakorolva a közönségre. A bemutató szemléletes példája annak, hogy a speciális igényű állatok is képesek teljes életet élni megfelelő gondoskodás és figyelem mellett. Egyben rámutat arra is, hogy az állatvédelem és a rehabilitáció szorosan összefonódik – legyen szó akár állatokról, akár emberekről.

A rendezvényen jelen volt Dr. Orodán Sándor, a Magyarországi Szóvivők Országos Egyesületének alapító elnöke, valamint az egyesület elnökségének több tagja is. A program zárásaként kerekasztal-beszélgetésre került sor, amelyen Vetter Szilvián kívül részt vett: Benkő Andrea kommunikációs szakember, a Kossuth Rádió munkatársa, aki évtizedek óta támogatja a HEROSZ állatvédelmi szervezetet, és 2023-ban elnyerte az „Év Állatvédő Közéleti Személyisége” díjat, valamint Czigány Ildikó, Magyarország első női utasszállító-pilótája, író, műsorvezető, az állatvédelem elkötelezett szószólója. A beszélgetés során az állatvédelem kommunikációs kihívásairól, a hiteles megszólalás szerepéről és a társadalmi bevonódás jövőbeli lehetőségeiről esett szó. Kiemelték, hogy a személyes történetek, az érzelmi kapcsolódási pontok és a tudatos közösségi kommunikáció nélkülözhetetlenek az ügy hosszú távú társadalmi elfogadottságához.

Forrás: Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük